Pro přidání nového dotazu přejděte prosím na konec stránky.

Mzdy a personalistika

Výplata

Evika | 13.07.2016

Dobrý den,jsem důchodce invalidity třetího stupně a vlastně "rebel",v insolvenci.Pracovala jsem dva a půl měsíců pro jednu firmu.Za duben mi výplata přišla,ale za květen doposud čekám.Byla se mnou uzavřená smlouva na trvalý pracovní poměr s 3 měsíční zkuš.dobou.Smlouvu jsem ukončila bez udání důvodu.Ve smlouvě je také výplatní termín "do 15."Za duben jsem obdržela výplatu až nějak 2.nebo 3.6.2016.Výplatu jsem doposud neobdržela a ještě ke všemu nebyla zasláná ani splátka správci insolvence.Jaké mám možnosti?Na koho se mám obrátit?Děkuji za odpověď.

Nepravidelné vyplácení výplaty

Helena | 04.01.2015

Dobrý den,
zaměstnavatel mně dluží již pět platů, z kterých mi většinou dá pouze zálohu cca 4000 Kč. Začíná to být nepřehledné co vyplatili a co ještě ne. Když žádám o předložení vyplacených záloh, tak se vymlouvají, nechtějí to ukázat. Mzdu mi vyplácejí v hotovosti.Jak mám postupovat. Děkuji za odpověď.

Re: Nepravidelné vyplácení výplaty

Petr Mach | 02.02.2015

Dobrý den,
zákoník práce Vám v §56 dává jako zaměstnanci možnost v případech, kdy Vám není vyplácena mzda či jen její část do konce následujícího měsíce + 15dní (mzda za 12/2014 nevyplacená do konce 15.2.2015), dát okamžitou výpověď. Pracovní poměr zaniká okamžitě (dnem doručení výpovědi) + máte nárok na 2 měsíce odstupného. Pokud zaměstnavatel nechce spolupracovat, obraťte se na příslušný Inspektorát práce, kteří to řeší opravdu razantně. Úřad práce Vám také pomůže - bude Vám kompenzovat nuhrazenou mzdu i odstupné.
Blíže jistě pora

Účování mezd

Anna | 27.02.2012

Dobrý den, jsem začátečnice,tak prosím o radu. Existuje v účetnictví dvojí možnost v zaúčtování mezd? Mám v úč. osnově dva účty - nákladový daňový a nákladový nedaňový. Oba se zde používají, ale já bych potřebovala poradit, z jakých částek do těchto účtů zahrnout, nějak se v tom nemůžu zorientovat. Jedná se o nějaké snížení z hrubé mzdy? Děkuji za radu.

Re: Účování mezd

Petr Mach | 26.06.2013

Dobrý den, osobně při účtování mezd nepoužívám nedaňové nákladové účty. Nedaňově bych účtoval pouze odměnu členům statutárních orgánů (pozor, tím není myšlena odměna jednateli, jednatel je sám statutním orgánem nikoliv členem), dozorčí rady. Dále stravné nad limit v případě služebních cest. Nic jiného mě nenapadá.

Dohoda o činnosti malého rozsahu

Alpena | 30.01.2011

Dobrý den, chceme přijmout studenta 19let na dohodu o pracovní činnosti malého rozsahu. Bude vykonávat pomocné práce a bude vyplácena stabilní měsíční odměna 1.500,-Kč. Jak je to s odvodem ZP, SP a je možné v případě podpisu uplatnit měsíční nezdaněný odpočet na pracovníka? Dělá se v tomto případě roční zůčtování srážek ze mzdy?

Re: Dohoda o činnosti malého rozsahu

Jitka Ježová | 05.05.2011

SP, ZP se neplatí, měsíční sleva na dani na poplatníka - lze uplatnit, pokud podepíše Prohlášení poplatníka.... (může být podepsáno jen u jednoho zaměstnavatele). Roční zúčtování daně se provede, pokud Prohlášení podepsal, o RZ požádá v termínu a nemá povinnost podat daňové přiznání k DPFO.

Výplata

Martina | 31.10.2010

Dobrý den,máme v práci problémy s vyplácením mezd.Vyplácí nám jí na dvě části a ještě v nepravidelném termínu.Chci se zeptat jestli je to normální,nebo na koho se mám obrátit.Děkuji.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek


Vyzkoušejte: Vedení účetnictví Praha Ubytování v Břeclavi Grafický design