Pro přidání nového dotazu přejděte prosím na konec stránky.

Mzdy a personalistika

Re: Výplata

Petr Mach | 03.11.2010

Dobrý den,
vše záleží na tom, co máte uvedeno ve smlouvě, popř. v interních předpisech firmy (kdy je výplatní termín). Výplata tímto způsobem běžná není, ale pokud je doplatek vyplácen v termínu, je to v souladu se zákonem.
Podle zákoníku práce může zaměstnavatel uhradit mzdu do konce následujícícho měsíce, ve kterém jste pracoval. Blíže viz.§141 zákoníku práce.

danové zvýhodnění

Jana | 24.09.2010

Dobrý den, jak se prosím postupuje v případě daňového zvýhodnění na nezletilé dítě se ZTP, v případě, že bude nadále student, ale bude pobírat invalidní důchod. Je zde ještě nárok na danový bonus? Děkuji

Re: danové zvýhodnění

Petr Mach | 07.11.2010

Dobrý den,
nárok na slevu na dani (příp. daňový bonus)máte pouze na vyživované dítě. Dítě (i když student do 26 let), které pobírá invalidní důchod, se již za vyživované dítě nepovažuje (§35c odst.6 písm.b). Nárok na slevu či daňový bonus tedy již nemáte.

Odchod na mateřskou

Adéla | 24.09.2010

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co je potřeba z hlediska mezd k odchodu na mateřskou(PPM) a kdo vyplácí mateřskou. Zůstane tato osoba v evidenci ve mzdách? Nebo ji dnem nástupu na PPM vyhodím ze stavu.
Děkuji

Změna adresy sídla firmy

Lucka | 28.05.2010

Dobrý den,
v květnu došlo ke změně adresy sídla firmy,adresa provozovny je stejná.
Je potřeba pro zaměstnance vystavit dodatky k pracovním smlouvám nebo je stačí písemně obeznámit ??
Děkuji za odpověď

Re: Změna adresy sídla firmy

Petr Mach | 03.08.2010

Dobrý den,
osobně bych to se zaměstnanci řešil pouze ústně. V prac.smlouvě se nic nezmění (IČO firmy zůstává stejné), takže smlouvy platí dál.
Dodatky bych řešil za předpokladu, když by se změnilo místo výkonu práce apod.

práce v sobotu ve svátek

Stanislava Navrátilová | 13.05.2010

Dobrý den, pracovala jsem v sobotu, která byla státním svátkem, nejednalo se o práci přesčas. Mám nárok na příplatek za sobotu i za svátek, když nebudu čerpat náhradní volno?

Re: práce v sobotu ve svátek

Petr Mach | 16.05.2010

Dobrý den,
ano máte nárok na příplatek za sobotu i svátek.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek


Vyzkoušejte: Vedení účetnictví Praha Ubytování v Břeclavi Grafický design