Pro přidání nového dotazu přejděte prosím na konec stránky.

Ostatní

zapůjčení os. auta

Zdena | 02.04.2009

Dobrý den.
Manžel podniká a má v majetku os.automobil. Já podnikat začínám a pro zajištění zisku se musím zúčastňovat školení, a to několikrát do roka. Prosím o radu, za jakých podmínek si mohu z manželovy firmy zapůjčit vozidlo
pro potřebu mé firmy. Děkuji a přeji krásný den.

Re: zapůjčení os. auta

Petr Mach | 16.04.2009

Dobrý den,
je vhodné sepsat s manželem smlouvu o zapůjčení vozidla. Následně si můžete do nákladů vložit skutečné náklady (dle dokladu o nákupu PHM) nebo konkrétně stanovenou částku za kilometr dle vyhlášky.

vrubopis

Iva | 23.03.2009

Dobrý den,
omylem jsem v únoru 08 zařadila vrubopis do přijatých Fa na místo vydaných.
Problém je v tom,že je vrubopis ještě s 5% DPH(týkal se roku 07).V přijatých FA bych ho vystornovala a zařadila správně do vydanýcha podala dodatečné DP.Nevím si ale rady s tiskopisem DPH.Jak to mám vyznačit těch 5%,budou v minus na jedné straně a v plusu na straně druhé.Děkuji .

Re: vrubopis

Petr Mach | 25.03.2009

Dobrý den,
postup, který uvádíte, je správný.
Jestli je to 5 nebo 9% je v podstatě jedno. Obojí je snížená sazba DPH.

Bezpečnost práce

Jana | 20.03.2009

Dobrý den, muži pracujícímu ve stolářské dílně, byly nařízeny odpolední směny. To by nebylo nic proti ničemu, ale v čem vidím problém je to, že na odpolední směně je sám, jako jediný zaměstnanec. Při rizikovosti této práce s nebezpečnými stroji mě zajímá, zda je to v pořádku, jaký zákon toto ošetřuje. Děkuji Jana

Re: Bezpečnost práce

Petr Mach | 23.03.2009

Dobrý den,
problematiku bezpečnosti práce upravuje zákon č. 262/2006 Sb. zákoník práce v §§ 101 - 108. Konkrétně zde není uvedeno, že na pracovišti mají být alespoň 2 zaměstnanci. Každopádně zaměstnavatel má mj. povinnost rizika minimalizovat (je riziko menší když jsou na pracovišti 2 osoby?), popř. poskytnout první pomoc (řeší se to lékárničkou, ale kdo dá tu první pomoc?) Nemám představu jak moc je tato práce nebezpečná, zda tam může být zaměstnanec sám musí zaměstnavatel zvážit sám. Doporučuji se ale řídit rozumem (samozřejmě v rámci zákonných norem).
Zaměstnanec může odmítnout i výkon práce (§106odst.2)), u níž má důvodně za to, že to bezprostředně ohrožuje život/zdraví.
Hezký den.

Pořízení DHM

Jana | 17.03.2009

Dobrý den, jsme s.r.o., koupili jsme budovu s pozemkem. Ve znaleckém posudku kromě budovy je uvedeno: oplocení 3180,-Kč, vodoměrná šachta 8000,- plechová bouda pro plynoměr 163,-Kč. Nic není součástí budovy. Musím i tyto "drobné" položky odepisovat, nebo je můžu dát do nákladů? Děkuji

Re: Pořízení DHM

Petr Mach | 20.03.2009

Dobrý den,
příloha č.1 zákona o daních z příjmů: "Oplocení a vnější osvětlovací sítě budov a staveb jsou odpisovány samostatně v odpisové skupině 4.", vyplývá mi z toho, že oplocení není součástí budovy.
a
"Nedílnou součástí domů, budov a staveb (stavebních děl) jsou zařízení a předměty, které z hlediska stavebního díla umožňují jeho funkci a účel, ke kterému je určeno. Takováto zařízení a předměty musí být se stavebním dílem pevně spojena a nelze je demontovat, aniž by došlo ke znehodnocení funkce a účelu stavebního díla, a jsou zpravidla součástí celkové dodávky stavebního díla."

Záznamy: 33 - 40 ze 56
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek


Vyzkoušejte: Vedení účetnictví Praha Ubytování v Břeclavi Grafický design