Pro přidání nového dotazu přejděte prosím na konec stránky.

Ostatní

účtování paušálu na auto

olda | 03.12.2010

Lze zaúčtovat daň.paušál na auto přímo v účetnictví? Pokud ano, tak jak? Odpočet v dań.přiznání jako položka snižující základ daně mi nesníží ztrátu a o paušál bych přišel.

Re: účtování paušálu na auto

Petr Mach | 04.12.2010

Dobrý den,
daňový paušál nelze zaúčtovat přímo v účetnictví. Ovšem i když uplatníte paušál až v daňovém přiznání, daňovou ztrátu to ovlivní a o nic nepřijdete.

paušální výdaje na auto

Mlýnková | 11.11.2010

Dobrý den, využíváme paušálu na auto. Jezdí s ním pracovně majitel, jeho manželka - je spolupracující osobou a zaměstnanci. Pouze pracovně. Mohu využívat paušál, v jedné poradně tvrdili, že s tím ani pracovně nesmí jezdit spolupracující osoba. Děkuji Mlýnková

Re: paušální výdaje na auto

Petr Mach | 14.11.2010

Dobrý den,
problematika Vašeho dotazu je popsána v zákoně o daních z příjmů §24 odst 2 písm zt).
Pro uplatnění plného paušálu 5000,- Kč měsíčně nesmí nesmí podnikatel přenechat vozidlo ani po část kalendářního měsíce k užívání jiné osobě (mimo zaměstnanců) - tedy ani spolupracující osobě.
Při uplatnění paušálu 4000,- Kč měsíčně, může podnikatel používat os.automobil i k soukromým účelým. Auto v tomto případě může užívat i jiná osoba (manželka apod.)

Re: Re: paušální výdaje na auto

Zbyněk Kyselý | 21.07.2011

Dobrý den,
mohu k tomuto jeden dotaz? Na IČ - plátce DPH mám vedené dvě auta a jedno bude používat spolupracující osoba, manželka k pracím souvisejícím se spolupráci. Musím tedy na auta uplatnit paušál 2x 4.000 Kč?
Děkuji.

Souhrnné hlášení

Olga Holubová | 21.10.2010

Dobrý den,
musí podávat souhrnné hlášení společnost s.r.o., která nakupuje nová auta a prodává je na Slovensko? Prodejce je plátce v tuzemsku a příjemce zboží je plátce DPH na Slovensku.Děkuji.

Re: Souhrnné hlášení

Petr Mach | 03.11.2010

Dobrý den,
souhrnné hlášení máte v tomto případě povinnost podávat.

kniha jízd

Alena | 12.04.2010

Dobrý den,
děkuji za odpověď, chci se jenom ujistit, že jsem to pochopila správně. I když jsem plátce DPH a neuplatním si odpočet DPH ze skutečně nakoupených PHM nemusím tedy vést knihu jízd??
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Záznamy: 17 - 24 ze 56
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek


Vyzkoušejte: Vedení účetnictví Praha Ubytování v Břeclavi Grafický design